Zabiegi Laryngologiczne we Wrocławiu

Medicus Clinic to jedno z najlepiej wyposażonych centrów laryngologicznych w Polsce. Nowoczesna aparatura medyczna i doświadczony personel pozwalają uzyskać szybką i trafną diagnozę problemów Pacjentów. Dzięki temu można szybko i skutecznie wdrożyć odpowiednie metody leczenia. Zabiegi laryngologiczne w Medicus Clinic zawsze są poprzedzone odpowiednimi i rzetelnie przeprowadzonymi badaniami m.in. endoskopią, tomografią komputerową czy audiometrią.

Prywatne zabiegi laryngologiczne w Medicus Clinic
Aby zakwalifikować się do zabiegu laryngologicznego w Medicus Clinic konieczne jest odbycie konsultacji medycznej. Lekarz przeprowadza najpierw szczegółowy wywiad z Pacjentem, a następnie zleca lub wykonuje odpowiednie badania. Zazwyczaj w trakcie pierwszej konsultacji laryngologicznej otolaryngolog przeprowadza endoskopię. Dzięki temu badaniu jest w stanie wstępnie ocenić problem Pacjenta. W wielu przypadkach lekarz prowadzący może dodatkowo zlecić TK. Tomografia komputerowa zatok lub uszu to jedno z najdokładniejszych badań diagnostycznych.

Badania i zabiegi laryngologiczne u dzieci
Najmłodsi Pacjenci są bardzo wymagającą grupą. Wykonanie u nich badań jest zwykle trudniejsze niż u dorosłych. Maluchy często boją się sprzętu i niechętnie współpracują z lekarzem. Na szczęście doświadczony personel Medicus Clinic ma świetne podejście do dzieci i wiele lat praktyki w ich leczeniu. Dzięki temu endoskopia oraz inne badania przebiegają bez problemów nawet u najmniejszych Pacjentów.
Przypadłości laryngologiczne u dzieci obejmują nie tylko nos i zatoki, ale także bardzo często uszy. Tympanometria w Medicus Clinic z powodzeniem wykonywana jest u dzieci, bez względu na ich wiek. To nieinwazyjne i zupełnie bezbolesne badanie, które pozwala ocenić kondycję ucha środkowego oraz błony bębenkowej. Dzięki niemu lekarz otolaryngolog w krótkim czasie może zdiagnozować m.in. wysiękowe zapalenie ucha środkowego.

Medicus Clinic – badania diagnostyczne
Dbając o najwyższy poziom świadczonych usług medycznych lekarze w Medicus Clinic pracują na sprzęcie najnowszej generacji. To pozwala na szybką i trafną diagnostykę, a także dobór odpowiedniej metody leczenia. Do badań najczęściej wykonywanych w naszej klinice możemy zaliczyć:
Badanie BERA, czyli badanie pnia mózgu. Ten rodzaj testu można wykonywać także u dzieci. BERA ma na celu precyzyjne określenie lokalizacji uszkodzenia słuchu.
Audiometria tonalna, która pozwala na określenie wielkości ubytku słuchu. Tego badania najczęściej nie da się przeprowadzić u małych dzieci.
Badanie przesiewowe słuchu RETEST, które jest przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci, u których podejrzewane jest uszkodzenie słuchu. Na RETEST składają się dwa odrębne badania: tympanometria oraz otoemisja akustyczna.
Badanie VNG, czyli videonystagmografia. Badanie to, ma na celu zdiagnozowanie problemów z zawrotami głowy. Do tego celu wykorzystuje się kilkanaście różnych testów m.in. próby oczopląsu czy próby śledzenia.

Sprawdź pełną ofertę badań diagnostycznych oraz zabiegów laryngologicznych w Specjalistycznym Centrum Medycznym Medicus Clinic.

Umów się na wizytę >

Nasze pracownie

Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00