Wszczepienie implantów podniebiennych metodą Pillar

Celem leczenia z wykorzystaniem implantów Pillar  jest usztywnienie podniebienia miękkiego, aby drgania tkanki nie powodowały chrapania lub bezdechu śródsennego.

 


Na czym polega zabieg FESS?

Operacja przy użyciu mikroskopu oraz endoskopu pozwala w sposób minimalnie inwazyjny na poszerzenie ujść zatok tak, by wydzielina mogła się swobodnie z nich wydostawać. Zabieg endoskopowy może zatrzymać proces przerostu błony śluzowej i w ten sposób chronić nas przed poważnie

Lekarz laryngolog przeprowadzający zabieg umieszcza 3 nitkowate implanty (około 0,7 cm długości i 0,08 cm szerokości) w podniebieniu miękkim za pomocą specjalnej igły. Procedura zakładania implantów nie jest dla pacjenta uciążliwa, ani szczególnie bolesna. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa z reguły kilkanaście minut.

Dzięki tej metodzie pacjent po zabiegu możne bezzwłocznie udać się do domu, a już po godzinie od zabiegu możne jeść i pić. Zastosowanie implantów Pillar w podniebieniu miękkim nie ma wpływu na barwę głosu ani na przełykanie. Co więcej założone w tkance implanty nie są widoczne ani wyczuwalne, a z czasem – w naturalnym procesie gojenia – integrują się całkowicie z tkankami. Rozrastająca się tkanka włóknista obrasta je i spaja stwarzając dodatkowe usztywnienie podniebienia miękkiego.

Szczególną uwagę przywiązujemy do skuteczności i do bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów. Implanty Pillar wytwarzane są ze specjalnego tworzywa o włókienkowej budowie, który stosowany był już wcześniej w medycynie. Stąd pewność, że tworzywo składające się na implanty jest przebadane i bezpieczne, a sprzęt służący do wprowadzania Pillarów jest jednorazowego użytku.

Wszczepienie implantów podniebiennych

Umów się na wizytę >


Nasze pracownie

Medicus Clinic

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
tel. +48 (71) 353 00 30
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00