Plastyka języczka, podniebienia i gardła (UPPP)

Plastyka języczka, podniebienia i gardła (UPPP) jest to zabieg operacyjny polegający na poszerzeniu drogi oddechowej na poziomie gardła  poprzez wycięcie nadmiaru błony śluzowej podniebienia wraz z częścią języczka. W razie potrzeby usuwa się również migdałki podniebienne (tonsillektomia) i odpowiednio nacina się łuki podniebienne. W wyniku zabiegu UPPP przepływ powietrza w gardle staje się bardziej swobodny, podniebienie unosi się i usztywnia, dzięki czemu Pacjent lepiej oddycha i chrapanie oraz bezdechy zmniejszają się lub znikają. Zabieg ten można wykonać metodą klasyczną lub przy pomocy nowatorskiej metody zwanej koblacją.

Koblacja to najbardziej nowoczesna i najmniej inwazyjna ze wszystkich metod operacyjnych. Technika ta wykorzystuje energię fal radiowych. Dzięki temu, że operuje się w temperaturze 50-60°C, nie występuje efekt poparzenia, a ból po zabiegu jest znacznie mniejszy niż po zastosowaniu metod klasycznych. Zabiegowi metodą koblacji mogą się poddać wszystkie osoby, które nie mają przeciwwskazań do poddania się narkozie.

W wyniku zabiegu UPPP metodą koblacji przepływ powietrza w gardle staje się bardziej swobodny, podniebienie unosi się i usztywnia, dzięki czemu pacjent lepiej oddycha i chrapanie oraz bezdechy zmniejszają się lub znikają . Kolejną zaletą koblacji jest możliwość przeprowadzenia w trakcie jednego zabiegu pełnej plastyki gardła, podniebienia miękkiego oraz języczka, które w przypadku innych metod zabiegowych zazwyczaj są wykonywane osobno, co znacznie wydłuża proces leczenia.

Badanie laryngologiczne

Umów się na wizytę >

Nasze pracownie

Centrum Medyczne Medicus Wrocław - Kontakt
Medicus Clinic

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 323 63 00
Faks: 71 353 00 30
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00