Usuwanie nadpotliwości (Sympatektomia) we Wrocławiu

Nadpotliwość dłoni dotyczy około 2% populacji,  zarówno kobiet jak i mężczyzn. Nadmierna potliwość dłoni wpływa na jakość życia, utrudnia codzienne funkcjonowanie przy podawaniu dłoni, pisaniu, stając się przyczyną dodatkowego stresu. Stosowane nieoperacyjne metody leczenia przynoszą okresowe ustąpienie lub zmniejszenie natężenia objawów w okresie leczenia oraz szybki nawrót po jego przerwaniu.  Trwałym rozwiązaniem jest torakoskopowa obustronna sympatektomia z powodu nadpotliwości dłoni, wykonywana przez naszego specjalistę – prof. dr hab. n. med. Dariusza Patkowskiego.

Pierwotną nadpotliwość definiuje się jako nadmierne wydzielanie potu w ilości większej niż wymagane na potrzeby regulacji temperatury ciała, nie związaną z innymi chorobami. Najczęściej dotyczy miejscowych, symetrycznych obszarów jak pachy, dłonie, stopy, występuje w ciągu dnia, najczęściej w chwilach emocjonalnego stresu, nie zdarza się w nocy.

Leczenie operacyjne polega na torakoskopowym przecięciu pnia współczulnego na wysokości drugiego żebra. Pod kontrolą wprowadzonej do jamy opłucnowej kamery przecina się nożem elektrycznym pień współczulny. Zabieg musi być wykonany po obu stronach. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, w trybie jednodniowym.

Najlepsze rezultaty i poprawę jakości życia uzyskuje się u pacjentów z izolowaną nadpotliwością. Skuteczność zabiegu ocenia się na 95-98%, satysfakcję pacjentów po 2 latach od zabiegu ocenia się na 95%.

Umów się na wizytę >

Nasze pracownie

Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00