Testy skórne we Wrocławiu

Testy skórne mają na celu potwierdzenie wstępnej diagnozy lekarza dermatologa. Powinny być wykonywane, gdy Pacjent nie posiada objawów alergii, ponieważ niektóre z przyjmowanych wówczas leków mogą zafałszować wyniki badania. Podczas testów skórnych jednorazowo kontroluję się od 10 do 20 alergenów. 

Testy skórne polegają na naniesieniu na przedramię lub plecy Pacjenta kropelki różnych zawiesin zawierających substancje uczulające. Dodatkowo na skórę nakłada się tak zwane kontrole – dodatnią i ujemną. Reakcją prawidłową w przypadku dodatniej kontroli (roztwór histaminy) jest rumień, bąbel histaminowy i niewielki świąd. Kontrola ujemna polega na naniesieniu na ciało Pacjenta zwykłego roztworu soli fizjologicznej. Jeżeli Pacjent jest uczulony na dany alergen, po około 15 minutach pojawi się taka sama reakcja jak w przypadku kontroli dodatniej. Przed nasieniem każdego z alergenów, skóra Pacjenta jest delikatnie nakłuwana, by substancja mogła szybciej przeniknąć pod naskórek.

Zalecenia:

  • testy skórne trwają około 25 minut, w tym czasie zalecana jest współpraca Pacjenta z pielęgniarką, która będzie obecna podczas badania,
  • badanie może być wykonywane u dorosłych i dzieci; najlepiej jednak wykonywać badanie po 3-4 roku życia,
  • testy wykonuje się jedynie na zlecenie lekarza alergologa.

Wykonaj testy skórne w Medicus Clinic Wrocław.

Umów się na wizytę >

Nasze pracownie

Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00