Operacje Laryngologiczne we Wrocławiu

Specjalistyczne Centrum Medyczne Medicus Clinic to renomowana klinika specjalizująca się w leczeniu schorzeń laryngologicznych. Wszystkie wykonywane zabiegi są przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów, przy użyciu sprzętu najnowszej generacji. Operacje laryngologiczne, którym poddawani są Pacjenci w Medicus Clinic są w pełni bezpieczne i przede wszystkim skuteczne. Sprawdź jakie dolegliwości leczymy w naszym ośrodku.

Operacje laryngologiczne – FESS
Problemy z zatokami i niedrożnością nosa dotykają wielu osób. Nawracające infekcje dróg oddechowych, bóle w okolicy zatok, a także polipy, torbiele oraz zniekształcenia anatomiczne są wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu FESS. To funkcjonalna endoskopowa operacja zatok (nazwa FESS pochodzi od skrótu angielskiej nazwy Funcional Endoscopic Sinus Surgery), czyli metoda małoinwazyjna, która polega na poszerzeniu ujścia zatok. Dzięki temu wydzielina, która nich zalega może swobodnie wypływać, co umożliwia usuwanie złogów i bezproblemowe oddychanie.

Operacje laryngologiczne – septoplastyka i septorynoplastyka
Krzywa przegroda nosowa jest często przyczyną problemów z oddychaniem oraz chrapania. Septoplastyka to operacja laryngologiczna, która ma na celu wyprostowanie przegrody nosa. W trakcie zabiegu chirurg usuwa skrzywioną część – chrząstkę lub fragment kości. Operacja wykonywana jest wewnątrznosowo, dzięki czemu zabieg nie pozostawia blizn ani innych widocznych śladów na twarzy.
Septorynoplastyka to operacja, która ma na celu nie tylko poprawienie drożności i wyprostowanie przegrody nosa, ale także korektę jego zewnętrznego wyglądu. Dzięki niej można poprawić kształt nosa (co często wpływa też na poprawę rysów całej twarzy), a po wygojeniu także nie zostawia szpecących blizn ani widocznych śladów. Ten rodzaj operacji laryngologicznej zwykle wykonuje się u Pacjentów pomiędzy 16 a 19 rokiem życia.

Operacje laryngologiczne – miryngoplastyka
Miryngoplastyka to plastyka błony bębenkowej. Głównym celem operacji jest naprawa ubytków lub pełna rekonstrukcja błony bębenkowej. Dzięki zabiegowi Pacjenci mają efekt zarówno słuchowy jak i anatomiczny. Najczęściej taki zabieg przeprowadza się przez przewód słuchowy. Do naprawy błony, chirurg używa tkanek pobranych bezpośrednio od Pacjenta (np. z części chrząstki z małżowiny usznej). Ostateczne efekty zabiegu są odczuwalne ok. 2-3 tygodni od zdjęcia opatrunków pooperacyjnych.

Operacje laryngologiczne – ossikuloplastyka
Ossikuloplastyką to operacja laryngologiczna ucha środkowego. Zabieg ma na celu naprawę całego układu przewodzącego dźwięki w uchu środkowym. Aby to osiągnąć chirurg, stosuje protezy kosteczek słuchowych lub fragmenty kosteczek słuchowych pobrane od Pacjenta. Operacja jest przeprowadzana poprzez przewód słuchowy, a lekarz wykonuje jedno, niewielkie cięcie tuż za uchem.

Operacja laryngologiczne – cennik
W Medicus Clinic każdy zabieg jest poprzedzony szczegółowym wywiadem z Pacjentem, a także szeregiem niezbędnych badań (np. tomografia komputerowa, endoskopia czy audiometria). Na podstawie wyników, lekarz kwalifikuje Pacjenta do zabiegu. Koszt zabiegu uzależniony jest od różnych czynników m.in. wybranej metody operacyjnej oraz planowanego zakresu działań chirurgicznych.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, przeprowadzanych zabiegach i poznać lepiej naszą klinikę – sprawdź pełną ofertę zabiegów w Medicus Clinic we wrocławskim centrum laryngologii.

Umów się na wizytę >

Nasze pracownie

Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00