Luźna pochwa

Wiele czynników ma wpływ na stan pochwy, jednak największą rolę odgrywają tutaj poród i proces starzenia się. Luźna pochwa obniża satysfakcję czerpaną z aktywności seksualnej i może prowadzić do kompleksów u kobiet. Coraz więcej z nich decyduje się na zabieg, który ma szansę poprawić elastyczność pochwy, a co za tym idzie, polepszyć ich pożycie. Najważniejsze jest tutaj indywidualne spojrzenie na sprawę, które pomoże osiągnąć najlepsze efekty.

Jakie objawy niesie za sobą luźna pochwa?

Luźna pochwa wiąże się nie tylko z mniejszą radością czerpaną ze zbliżeń z partnerem, ale również może przekładać się na wiele problemów zdrowotnych, jak np. nawracające infekcje intymnych i nietrzymanie moczu. Do rozciągnięcia pochwy następuje zazwyczaj po ciąży, w trakcie której dochodzi do zwiotczenia tkanek. Dodatkowo sam poród ma kolosalny wpływ na wygląd pochwy. Podczas rodzenia dziecka może dochodzić do rozciągnięcia struktur dna miednicy, które nie wracają do stanu wyjściowego. Przebyta menopauza również ma wpływ na wygląd naszej pochwy, a także suchość w trakcie stosunku.

Luźna pochwa nićmi szyta

Kobiety, które chcą pozbyć się problemu związanego z luźną pochwą, mogą poddać się zabiegowi, który polega na założeniu specjalnych nici liftingujących w miejscu nacięć. Dzięki temu przedsionek pochwy zostaje zwężony. Można również pomyśleć o laserowym zwężaniu pochwy. Zabieg ten cechuje się większą skutecznością od ćwiczeń mięśni Kegla czy terapii farmakologicznych i pozostaje przy tym nieinwazyjny. Laser obkurcza włókna kolagenowe wewnątrz pochwy, a na dodatek pobudza on do wytwarzania nowego kolagenu. Skutkuje to poprawą napięcia pochwy. Co ciekawe, zabiegi laserowe można łączyć z założeniem nici, dzięki czemu pacjentka ma szansę zyskać jeszcze bardziej widoczny efekt. W przypadku kobiet, które przebyły menopauzę i zauważyły u siebie problem rozluźnienia pochwy, mogą sięgnąć również po tzw. wampirzy lifting. Pozwala on bowiem zregenerować śluzówkę i zwiększyć nawilżenie pochwy. Umożliwia to na nowo cieszyć się z prowadzonych aktywności seksualnych.

 

Umów się na wizytę >

Nasze pracownie

Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00