Laserowe usuwanie żylaków we Wrocławiu

Żylaki kończyn dolnych to dość powszechny problem. Zdeformowane i powiększone żyły widoczne na łydkach czy udach są nie tylko problemem estetycznym, ale także powodują ból i dyskomfort. Żylaki na nogach pojawiają się stopniowo – w pierwszej fazie widoczne są drobne pajączki, które przekształcają się w coraz bardziej poszerzone żyły, aby w końcu stać się wypukłe, o nieregularnym kształcie, powodując przy tym ból, obrzęk oraz uczucie tzw. ciężkich nóg. Usuwanie żylaków to skuteczna i bezpieczna metoda na pozbycie się zdeformowanych żył oraz odzyskanie pięknych i przede wszystkim zdrowych nóg.

Przyczyny powstawania żylaków
Wiele osób ma genetyczne predyspozycje do powstawania żylaków. Wiąże się to z uszkodzeniem tkanki łącznej, która jest podstawą budującą ściany żył. Oznacza to, że naczynia krwionośne są mniej elastyczne i odporne na rozciąganie. Krew, która zbiera się w łożysku naczyniowym prowadzi do wzrostu ciśnienia w żyłach, a tym samym do zwiększenia ich objętości. Dodatkowo do czynników powodujących powstawanie żylaków należy zaliczyć:

otyłość i nadwagę – zbyt duża masa ciała jest sporym obciążeniem dla całego organizmu, a zwłaszcza nóg,
pracę stojącą – chirurdzy lub fryzjerzy znacznie częściej borykają się z problemem żylaków,
chodzenie w butach na wysokich obcasach,
źle dobrane skarpetki (zbyt ciasny ściągacz),
częste wizyty w saunie, gorące kąpiele,
ćwiczenia siłowe – zwłaszcza podnoszenie ciężarów.

Nieleczona niewydolność kończyn dolnych może prowadzić do wielu poważnych chorób, które mogą wymagać specjalistycznego i długotrwałego leczenia.

Jak zapobiegać żylakom?
Profilaktyka żylaków obejmuje przede wszystkim regularną aktywność fizyczną. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie i ściany naczyń żylnych. Dodatkowo regularne treningi pozwolą uniknąć problemów z wagą, które także przyczyniają się do powstawania żylaków. Podczas odpoczynku warto unieść nogi powyżej linii serca, to ułatwi przepływ krwi i zapobiegnie nadmiernemu rozszerzaniu się żył. Jeśli podejrzewasz u siebie problemy żylne, lub wiesz, że masz predyspozycje do tworzenia się zatorów i żylaków zgłoś się do kliniki Medicus Self w celu wykonania USG oraz konsultacji lekarskiej.

Laserowe usuwanie żylaków we Wrocławiu
Medicus Clinic, specjalistyczne centrum medyczne we Wrocławiu, oferuje kilka rodzajów zabiegów, które pozwolą pozbyć się żylaków. Niezwykle skutecznym i nieinwazyjnym sposobem leczenia żylaków jest ich laserowe usunięcie metodą ELVT. Polega ona na zamknięciu żył, które mają uszkodzone zastawki i są przyczyną nieestetycznego wyglądu nóg, za pomocą lasera. Wiązka światła laserowego obkurcza i doprowadza do zwłóknienia chorej żyły. Zabieg usunięcia żylaków przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym tzw. tumescencji, czyli podaniu znieczulenia bezpośrednio w obręb uszkodzonej żyły. Pacjent przez około 2 tygodnie po operacji musi nosić specjalne uciskowe pończochy, które wspomagają proces rekonwalescencji i przyspieszają gojenie. Ponieważ jest to zabieg nieinwazyjny, Pacjent jeszcze tego samego dnia, po przeprowadzeniu operacji może wrócić do domu.

Umów się na konsultacje

Umów się na wizytę >

Nasze pracownie

Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00