Korekcja przegrody nosa (Septoplastyka)

Septoplastyka to operacja prostowania przegrody nosa.  Wykonuje się ją poprzez usunięcie skrzywionej części przegrody nosowej (chrząstki i/lub kości). Operację wykonuje się wewnątrznosowo, przez małe ciecie w przedsionku nosa,  bez widocznych  nacięć  na twarzy. Operacja ta nie powoduje zmiany kształtu nosa.


Deformacja nosa zewnętrznego

Septorynoplastyka to operacja nosa zewnętrznego w przypadkach jego deformacji lub skrzywienia z równoczesną septoplastyką.

Zabieg ten można wykonywać od 16-19 roku życia. Przed operacją lekarz chirurg plastyk na podstawie dokumentacji fotograficznej dokonuje analizy twarzy. Uzyskany materiał opracowywany jest graficznie z pomiarami proporcji twarzy. Takie postępowanie umożliwia dokładne zaplanowanie zabiegu tak, aby uzyskany w wyniku zabiegu kształt nosa pozostawał w harmonii z całością twarzy.

Ze względu na zakres i rozległość interwencji chirurgicznej wymagane jest od pacjenta planowanie okresu pozabiegowego (dłuższy wypoczynek, pielęgnacja, zakaz wysiłku fizycznego, opalania, unikanie długich podróży).

Operacja krzywej przegrody nosowej

Umów się na wizytę >


Nasze pracownie

Medicus Clinic

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
tel. +48 (71) 353 00 30
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00