Endometrioza

Skutecznie leczymy endometriozę

Endometrioza to przewlekła choroba hormonalno – immunologiczna, która wiąże się przede wszystkim z ogromnym bólem. W zależności od stadium zaawansowania kobiecie towarzyszą najpierw delikatne pobolewania, które z czasem narastają powodując ogromne cierpienie. Nieleczona endometrioza może być także przyczyną bezpłodności. Szacuje się, że może na nią cierpieć nawet co dziesiąta kobieta na świecie. Endometrioza występuje u 50-80 % kobiet z przewlekłymi bólami w miednicy i u 35-50 % kobiet z zaburzeniami płodności.

 

Dowiedz się więcej o endometriozie na

www.leczymyednometrioze.pl

Diagnostyka

Proces diagnostyki jest jednym z najważniejszych elementów leczenia endometriozy. Statystyki są przerażające – rozpoznanie endometriozy następuje średnio 10 lat po pojawieniu się pierwszych objawów.

Wiele kobiet cierpi z powodu tej choroby (i najczęściej nawet o tym nie wie) ponieważ lekarz – ginekolog nie potrafił postawić odpowiedniej diagnozy. Prawidłowe rozpoznanie oraz wskazanie lokalizacji ognisk endometralnych w odpowiednio szybkim czasie może wpływać nie tylko na poprawę komfortu życia i pozbycie się bólu, ale także na uratowanie płodności oraz podstawowych funkcji organów zaatakowanych przez chorobę.

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta diagnostyczna składa się z trzech etapów:

  1. Badanie eksperckie
  2. USG dopochwowe
  3. USG transrektalne (przezodbytnicze) – tylko, gdy są przesłanki do poszukiwania ognisk chorobowych w tym obszarze
Zazwyczaj wynikiem tego procesu jest kwalifikacja do leczenia farmakologicznego lub operacyjnego. Zależy nam na jak najdokładniejszym rozpoznaniu stadium choroby, dlatego też jeżeli wszystkie wątpliwości nie zostaną rozwiane w trakcie pierwszej wizyty, pacjentka otrzymuje skierowanie na rezonans – współpracujemy z centrum medycznym specjalizującym się w rozpoznawaniu endometriozy na obrazach rezonansu.

 

Czy na pierwszą wizytę potrzebuję wyniki badań?

  • Na pierwszej wizycie nie są wymagane żadne badania. Będą one potrzebne dopiero w momencie, gdy pacjentka zostanie zakwalifikowana do zabiegu.
  • Jeżeli wcześniej były już wykonywane zabiegi, to warto na pierwszą wizytę zabrać ze sobą karty informacyjne ze szpitala oraz protokoły operacyjne.

Leczenie endometriozy w Medicus Clinic

Wciąż nie znamy etiologicznych przyczyn powstawania endometriozy, dlatego też nie możemy mówić o całkowitym wyleczeniu tej choroby, a o skutecznym leczeniu łączącym w sobie leczenie farmakologiczne oraz leczenie operacyjne. Naszą misją jest opieka nad Pacjentkami przez całe ich życie.

Leczenie farmakologiczne

Mimo licznych badań, niestety wciąż nie został odkryty „lek na endometriozę”. Głównym celem terapii farmakologicznej jest eliminacja lub zmniejszenie dolegliwości bólowych. Rodzaj i dawki leków dobierane są zawsze indywidualnie, w oparciu o wywiad z pacjentką, z uwzględnieniem nasilenia dolegliwości bólowych, planów rozrodczych, czy chorób współtowarzyszących.

Leczenie operacyjne

    Leczenie operacyjne endometriozy polega na:

  • przywróceniu zaburzonych stosunków anatomicznych,
  • zniszczeniu ognisk endometriozy,
  • usunięciu guzów endometriotycznych
  • uwolnieniu zrostów

Leczenie operacyjne może być diagnostyczne lub terapeutyczne i wykonane za pomocą głównie laparoskopii lub sporadycznie laparotomii (metoda mniej preferowana). Zakres i metody stosowane w czasie operacji ustalane są zawsze przez lekarza indywidualnie, w oparciu o dotychczasowe wyniki badań pacjentki. Zespół lekarzy specjalistów w dziedzinie leczenia endometriozy dostosowuje zakres zabiegu oraz planowane użycie narzędzi chirurgicznych do przypadku operowanej pacjentki. Jest to chirurgia „skrojona na miarę” przez co leczenie jest precyzyjnie dobrane wedle potrzeb pacjentki oraz najnowszych możliwości chirurgii ginekologicznej.

Więcej informacji o najnowocześniejszym sprzęcie medycznym na www.leczymyednometrioze.pl

 

Umów się na wizytę >

Nasze pracownie

Medicus Clinic

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 323 63 00
Faks: 71 353 00 30
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00