Elektrochirurgia małżowin nosowych (Conchoplastyka)

Obecnie w Medicus Clinic conchoplastykę wykonujemy z wykorzystaniem metody radiochirurgicznej RaVoR. Polega ona na zmniejszaniu przerośniętych lub patologicznie zmienionych tkanek małżowiny nosowej z wykorzystaniem fal o częstotliwości radiowej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub sedacji i polega na podśluzówkowym wprowadzeniu elektrod igłowych do małżowin. Podgrzewają one przyległe struktury do kilkudziesięciu stopni (90–100 st. C), powodując kontrolowane oparzenie tkanek. W okolicy wkłucia dochodzi do powstania jałowego stanu zapalnego, w efekcie którego w ciągu kilku tygodni powstają zmiany włóknisto-bliznowate zmniejszające, małżowiny nosowe, dzięki czemu przepływ powietrza przez nos jest dużo łatwiejszy.

Pacjenci po zabiegu często przestają się skarżyć na nawracające ściekanie po tylnej ścianie gardła, infekcje, zapalenie gardła i krtani,  odzyskują powonienie, niwelują chrapnie.

Zabieg jest małoinwazyjny, krótkotrwały (około pół godziny). Pacjent po zabiegu w sedacji, zostaje w klinice jeszcze ok. 2 godzin. Przez około 2 tygodnie pacjent powinien się oszczędzać i unikać podnoszenia ciężarów, gorących kąpieli, nie pracować na zimnym powietrzu czy w pyle.

Umów się na wizytę >

Nasze pracownie

Medicus Clinic

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
tel. +48 (71) 353 00 30
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00