Metody leczenia chorób krtani

Choroby krtani mogą mieć podłoże wirusowe bądź bakteryjne. Zapalenie tego narządu może objawiać się m.in. przez ból gardła, chrypę, kaszel oraz zmianę tonu głosu. Symptomy wyjątkowo często mylone są ze zwykłym przeziębieniem, dlatego wielu Pacjentów bardzo późno trafia do gabinetu lekarskiego. Leczenie krtani może obejmować zarówno kurację farmakologiczną, jak i zabiegi mikrochirurgiczne.

Choroby krtani – przyczyny
Przyczyn infekcji krtani jest wiele. Ból gardła, suchość błony śluzowej, podwyższona temperatura ciała mogą być spowodowane bakterią, wirusem lub mieć podłoże alergiczne. Zapalenie krtani może też być spowodowane nadużywaniem głosu i przebywaniem w mocno zanieczyszczonym środowisku. Inne schorzenia, jakie mogą dotknąć krtań to m.in. polipy, brodawczaki, guzki głosowe, ziarniaki czy też nowotwory.

Jak leczyć ból gardła i choroby krtani?
W zależności od przyczyn występowania choroby oraz jej przebiegu niezbędne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Bardzo ważna jest wizyta u specjalisty otolaryngologa, który zdiagnozuje źródło problemu oraz zaproponuje kurację farmakologiczną lub metody mikrochirurgiczne. Przy guzkach głosowych ważne jest, aby Pacjent ograniczył mówienie i pozwolił strunom głosowym na regenerację. W trakcie leczenia polipów lub brodawczaków najczęściej stosuje się mikrochirurgię, a przy przewlekłym zapaleniu świetnie sprawdzą się inhalacje. Doświadczeni specjaliści Medicus Clinic dysponują najnowszej generacji sprzętem medycznym, który umożliwia prawidłową i szybką diagnozę. Dzięki temu są w stanie zaproponować skuteczne metody leczenia krtani.

Choroby krtani – leczenie mikrochirurgiczne
Leczenie krtani i problemów z gardłem za pomocą mikrochirurgii to nowoczesne i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. W Medicus Clinic nasi lekarze specjalizują się w usuwaniu przerostów, polipów i obrzęków Reinke’go. Dodatkową zaletą mikrochirurgii jest fakt, że dzięki zabiegom z tego zakresu lekarze są w stanie znacznie szybciej zdiagnozować nowotwory oraz inne poważne schorzenia, zagrażające życiu lub zdrowiu Pacjenta.

Jak wygląda mikrochirurgiczne leczenie krtani?
Zabiegi laserowego leczenia krtani wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Chirurg w trakcie operacji wprowadza do gardła Pacjenta specjalną rurkę, która umożliwia mu nakierowanie wiązki laserowej bezpośrednio na chore tkanki, nie uszkadzając przy tym sąsiadujących komórek. Dodatkowo w trakcie zabiegu mikrochirurgicznego istnieje możliwość pobrania wycinka do dalszych badań i analiz. Nowoczesna technologia medyczna, jaką jest laserowe leczenie krtani i gardła gwarantuje krótszy okres rekonwalescencji, szybsze gojenie się ran pooperacyjnych oraz mniejsze dolegliwości bólowe odczuwane tuż po zabiegu. Dodatkowo mikrochirurgiczne leczenie chorób krtani w porównaniu do tradycyjnych metod z użyciem skalpela, gwarantuje znacznie mniejsze krwawienie w trakcie zabiegu.

W Medicus Clinic najlepsi specjaliści z zakresu otolaryngologii pomogą Ci rozwiązać Twój problem z gardłem, krtanią czy drogami oddechowymi. Zapraszamy na wizytę do Specjalistycznego Centrum Medycznego Medicus Clinic.

Umów się na konsultacje

Umów się na wizytę >

Nasze pracownie

Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00