Lek. med. Alicja Kalcowska

Specjalista Chirurgii Dziecięcej

Lek. med Alicja Kalcowska jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty chirurgii dziecięcej.

Leczenie dzieci od zawsze było jej pasją. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako lekarz w Klinice Chirurgii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz na Oddziale Chirurgii Dziecięcej Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T.Marciniaka we Wrocławiu. Obecnie jest zatrudniona na etacie starszego asystenta w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK we Wrocławiu.

Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje i aktualizuje wiedzę uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach. Bierze czynny udział w konferencjach i zjazdach pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych, którego jestem członkiem.

Współczesna chirurgia dziecięca skupia na się zastosowaniu technik małoinwazyjnych oraz wykorzystaniu nowoczesnych technik zabiegowych w leczeniu schorzeń, które kiedyś można było leczyć tylko poprzez zastosowanie bardziej rozległych operacji. Laseroterapia, która stanowi jedno z jej głównych zainteresowań, pozwala na skuteczne i trwałe leczenie problemów u dzieci, które kiedyś mogły być leczone tylko przy pomocy skalpela.

Umów się na wizytę  

Pozostali Specjaliści w Medicus Clinic:

Sprawdź pozostałych

 

Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00