Dr. n. med. Julia Rudno-Rudzińska

Specjalista chirurg onkolog

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Od 2007 roku pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej. W 2013 roku nabyła uprawnienia specjalisty z zakresu chirurgii ogólnej, a po szkoleniu specjalizacyjnym w Dolnośląskim Centrum Onkologii w 2016 zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z zakresu Chirurgii Onkologicznej, stając się specjalistą z zakresu chirurgii onkologicznej. Szczególnym zainteresowaniem Pani doktor są zabiegi laparoskopowe przeprowadzane w zakresie jamy brzusznej i powłok (cholecystektomia laparoskopowa, zabiegi przepuklin pachwinowych i brzusznych, laparoskopie zwiadowcze, splenektomie,, zabiegi onkologiczne- resekcyjne i inne).

Zgodnie z posiadaną drugą specjalizacją w codziennej praktyce dr Rudno – Rudzińska zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych narządów jamy brzusznej, szczególnie nowotworów jelita grubego, żołądka i trzustki. W zakresie tym odbyła liczne szkolenia i staże, w tym również zagraniczne jak np. staż zakresu chirurgii laparoskopowej  jelita grubego w FNHK (Czechy) czy chirurgii raka żołądka w Soeul National University Hospital, Korea.

Oprócz pracy chirurgicznej Pani doktor rozwija się również naukowo. W 2011 uzyskała stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie chirurgia, w tematyce leczenia raka żołądka. Obecnie prowadzi badania nad zastosowaniem nowoczesnych metod w leczeniu nowotworów przewodu pokarmowego. Czynnie uczestniczy w zjazdach, organizuje również szkolenia przeznaczone dla lekarzy rodzinnych z zakresu chirurgii onkologicznej i opieki nad pacjentami chirurgicznymi.

Oprócz zabiegów planowych wykonywanych każdego dnia, dr n. med. Julia Rudno – Rudzińska pełni ostre dyżury w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Umów się na wizytę  

Pozostali Specjaliści w Medicus Clinic:

Sprawdź pozostałych

 

Centrum Medyczne Medicus Wrocław - Kontakt
Medicus Clinic

Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
Tel. 71 323 63 00
Faks: 71 353 00 30
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Godziny otwarcia kliniki:
Pon-pt – 8.00 – 20.00
Sobota 8.00-14.00