dr n. med. Ewa Zawiślak

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Specjalizuje się w natychmiastowych odbudowach braków zębowych i rekonstrukcji protetycznych tzw. „zębach w jeden dzień”.

W praktyce klinicznej ukierunkowana jest na kompleksowe leczenie i diagnostykę schorzeń jamy ustnej, ze szczególnym uwzględnieniem prac implantoprotetycznych i funkcjonalnej odbudowy warunków zwarciowych

Specjalizuje się ponadto  m.in. w:

  • leczeniu implantoprotetycznym i odbudowie braków zębowych (implantacje natychmiastowe, odbudowa protetyczna na implantach, natychmiastowej odbudowie braków zębowych i rekonstrukcjach protetycznych, tzw. „zębach w jeden dzień”).
  • diagnostyce i leczeniu schorzeń twarzoczaszki ( w szczególności złamań i urazów szkieletu czaszki twarzowej, stanów zapalnych w obrębie twarzy i szyi, schorzeń zębopochodnych zatok szczękowych, diagnostyce stanów przednowotworowych i nowotworowych w obrębie głowy i szyi),
  • diagnostyce i leczeniu jamy ustnej (w szczególności usuwanie zębów, w tym zębów mądrości całkowicie i częściowo zatrzymanych, plastyka połączeń jamy ustnej z zatokami szczękowymi, leczenie stanów zapalnych, ropni w zakresie jamy ustnej, odsłanianie zębów ze wskazań ortodontycznych, montaż mini implantów ortodontycznych, plastyka i korekta przyczepów wędzideł w jamie ustnej, leczenie zespołów bólowych w obrębie jamy ustnej),
  • leczeniu implantoprotetycznym i odbudowie braków zębowych (implantacje natychmiastowe, odbudowa protetyczna na implantach, natychmiastowej odbudowie braków zębowych i rekonstrukcjach protetycznych, tzw. „zębach w jeden dzień”).

 

Dr n. med. Ewa Zawiślak jest absolwentką wydziału lekarsko-stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest członkiem European Association for Cranio-Maxillo-Facial Surgery (EACMFS), Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo- Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii, towarzystw do spraw Implantologii Stomatologicznej – ICOI, DGOI, PSI , ITI Study Club Polska (International Team for Implantology).

 

Doktor Zawiślak odbyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Chirurgia Szczękowo – Twarzowa odbyła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Państwowy Egzamin Specjalizacyjny zdała uzyskując najlepszy wynik w danej sesji egzaminacyjnej. Z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

 

Dr n. med. Ewa Zawiślak jest autorką publikacji i wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, chirurgii stomatologicznej i implantologii. Swoje kompetencje udoskonala uczestnicząc w wielu kursach, konferencjach i szkolenia z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, chirurgii jamy ustnej i implantologii w kraju i za granicą.

 

Jeśli chcesz umówić się na wizytę zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią: 71 323 63 00 lub mailowo: info@medicusclinic.pl

Umów się na wizytę  

Pozostali Specjaliści w Medicus Clinic:

Sprawdź pozostałych

 

Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00