dr n. med. Dariusz Szarek

Specjalista neurochirurg

Problematyką leczenia schorzeń neurochirurgicznych interesuje się od początku studiów medycznych. Po ukończeniu stażu podyplomowego rozpoczął pracę w Klinice Neurochirurgii Akademii Medycznej we Wrocławiu, gdzie odbył szkolenie specjalizacyjne w latach 2006-2012, ukończone egzaminem państwowym w listopadzie 2012 r. Od 2014 roku pracuje w Oddziale Neurochirurgii Dolnośląskiego Specjalistycznego Szpitala im T. Marciniaka, od 2015 roku na stanowisku zastępcy ordynatora.

W pracy specjalizuje się w leczeniu chorób naczyniowych układu nerwowego oraz chorób nowotworowych. Wiedzę w powyższych obszarach poszerzał w ramach indywidualnych staży w szpitalach w Finlandii, Szwajcarii, Cechach, Francji, Japonii. Umożliwiły one zdobycie specjalistycznej wiedzy w zakresie leczenia skomplikowanych tętniaków wymagających zastosowania bardziej zaawansowanych technik poza klipsowaniem lub prostą embolizacją. Techniki mikrochirurgiczne to min. rekonstrukcje naczyń, tworzenie i zamykanie przetok, wszczepianie by-pass’ów do naczyń mózgowych. W zabiegach naczyniowych specjalizuje się także w terapii tak rzadkich i trudnych do leczenia schorzeń jak naczyniaki tętniczo-żylne oraz chioroba moya-moya. W terapii chorób nowotworowych wykorzystuje na możliwości jakie daje połączenie zaawansowanych technik obrazowania mózgu w badaniu MR – traktografia oraz czynnościowy rezonans magnetyczny w połączeniu z neuromonitoringiem. Pierwsze dwie metody umożliwiają precyzyjniejsze określenie ważnych ośrodków w układzie nerwowym, neuromonitoring zaś śledzi ich stan w trakcie operacji. Ich połaczenie pozwala na wyraźne zmniejszenie ryzyka zabiegu przy jednocześnie większej jego doszczętności.

Uczestnik licznych kursów dodatkowych, krajowych i europejskich, w tym cyklu kursów z neurochirurgii Europejskiego Stowarzyszenia Towarzystw Neurochirurgicznych (EANS) ukończony zdaniem egzaminu europejskiego w 2013 roku.

Wiedzę lekarską poszerzał w ramach studiów podyplomowych „Biomateriały, materiały dla medycyny” prowadzonych przez Katedrę Biomateriałów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obejmowały one wiedzę z zakresu doboru, zastosowania oraz projektowania szeregu biomateriałów i implantów w medycynie.

Członkostwo w Towarzystwach Specjalistycznych: Polskie Towarzystwo Neurochirurgów, Europejskie Stowarzyszenie Towarzystw Neurochirurgicznych (EANS), Polskie Stowarzyszenie Biomateriałów.

Umów się na wizytę  

Pozostali Specjaliści w Medicus Clinic:

Sprawdź pozostałych

 

Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00