dr Julia Rudno-Rudzińska

Specjalista z zakresu chirurgii ogólnej

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Od 2007 roku pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej. W 2013 roku nabyła uprawnienia specjalisty z zakresu chirurgii ogólnej, a po szkoleniu specjalizacyjnym w Dolnośląskim Centrum Onkologii w 2016 zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z zakresu Chirurgii Onkologicznej stając się specjalistą chirurgii onkologicznej.

Głównym jej zainteresowaniem są zabiegi laparoskopowe przeprowadzane w zakresie jamy brzusznej i powłok (cholecystektomia laparoskopowa, zabiegi przepuklin pachwinowych i brzusznych, laparoskopie zwiadowcze, splenektomie,, zabiegi onkologiczne – resekcje jelita grubego i żołądka).

Zgodnie z posiadaną drugą specjalizacją w codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych narządów jamy brzusznej, szczególnie nowotworów jelita grubego, żołądka i trzustki. W zakresie tym odbyła liczne szkolenia i staże, w tym również zagraniczne jak np. staż zakresu chirurgii laparoskopowej jelita grubego w FNHK (Czechy) czy chirurgii raka żołądka w Soeul National University Hospital, Korea.

Oprócz pracy chirurgicznej rozwija się również naukowo.

W 2011 uzyskała stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie chirurgia, w tematyce leczenia raka żołądka. Obecnie prowadzi badania nad zastosowaniem nowoczesnych metod w leczeniu nowotworów przewodu pokarmowego. Czynnie uczestniczy w zjazdach, organizuje również szkolenia przeznaczone dla lekarzy rodzinnych z zakresu chirurgii onkologicznej i opieki nad pacjentami chirurgicznymi.
Oprócz zabiegów planowych wykonywanych każdego dnia, pełni ostre dyżury w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Umów się na wizytę  

Pozostali Specjaliści w Medicus Clinic:

Sprawdź pozostałych

 

Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00