Sylwetki specjalistów Kliniki Medicus – Dr n. med. Paweł Szymański

Specjalistyczne Centrum Medyczne Medicus działa już od ponad 11 lat. Współpracuje z ponad 50 specjalistami z zakresu m.in. alergologii, dietetyki, chirurgii, neurologii czy bariatrii. Bariatria to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem nadwagi oraz otyłości. Otyłość to bardzo poważna choroba metaboliczna, która w większości przypadków prowadzi do innych niebezpiecznych dla organizmu człowieka schorzeń. Bardzo często, osoby otyłe borykają się z problemami z nadciśnieniem, układem krążenia czy cukrzycą. Dla wielu z nich chirurgiczne leczenie otyłości jest jedyną szansą na powrót do zdrowia. W takiej sytuacji niezwykle istotna jest odpowiednia i profesjonalna opieka lekarska. Wrocławską Klinikę Medicus tworzą specjaliści, którzy posiadają szeroką wiedzę oraz doświadczenie w walce z otyłością.

W związku z tym wszystkie zabiegi wykonywane w Medicus Clinic są w pełnibezpieczne oraz skuteczne.

 

Klinika leczenia otyłości Medicus – specjaliści

Leczenie otyłości to złożony proces, a na efekty kuracji niejednokrotnie trzeba czekać wiele tygodni. Dlatego niezwykle istotne na każdym etapie badań jest rzeczowe wsparcie specjalistów z zakresu bariatrii. W Medicus Clinic we Wrocławiu pracują doświadczeni profesjonaliści, którzy dobro i komfort pacjenta stawiają na pierwszym miejscu. Dzięki temu zyskujesz gwarancję najlepszej opieki i wyjątkowego, indywidualnego podejścia do Twojego problemu. Dr n. med. Paweł Szymański to ceniony w środowisku chirurg- bariatra, który w 2000 roku ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu. Osiem lat później na tej samej uczelni ukończył specjalizację z chirurgii ogólniej na Oddziale Gastroenterologii i Chirurgii Ogólnej. W 2016 roku natomiast – na Oddziale Gastroenterologii i Hepatologii – specjalizację z gastroenterologii. Praktyki zawodowe odbywał m.in. we Włoszech, Australii, Belgii oraz Holandii. Do tej pory aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju sympozjach i seminariach naukowych, nieustannie poszerzając swoją wiedzę.

 

Leczenie otyłości – Wrocław i Dolny Śląsk

Według Interaktywnej Mapy Otyłości Polski najwięcej osób z nadwagą oraz otyłych mieszka na Dolnym Śląsku. Szacuje się, że może być ich ponad 50%. Dr n. med.

Paweł Szymański niedawno udzielił wywiadu Radio Wrocław, w którym tłumaczył główne przyczyny powstawania choroby. Wg dr Pawła Szymańskiego pochodzenie

otyłości jest wieloczynnikowe, a do jej powstania w 70% wpływ mają czynniki środowiskowe takie jak zła dieta, brak aktywności fizycznej czy stres. Reszta, czyli

30% to indywidualne uwarunkowania genetyczne. To wszystko odgrywa bardzo dużą rolę i zdecydowanie większą niż same geny. Geny predysponują do otyłości, natomiast można mieć geny predysponujące do otyłości a nie zapaść na tą chorobę”. Za najskuteczniejszą metodę walki z otyłością uważa się zabiegi bariatryczne.

 

Medicus Clinic oferuje swoim pacjentom 3 możliwości:

rękawową resekcję żołądka,

gastric by-pass,

opaskę żołądkową.

 

Nasi specjaliści, w oparciu o szczegółowy wywiad oraz wyniki badań, dobierają najlepszą i najskuteczniejszą metodę leczenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat walki z otyłością oraz operacji bariatrycznych, zapraszamy na konsultację lekarską do naszej kliniki we Wrocławiu.

Umów się na konsultacje


Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00