Podejrzewasz u siebie astmę?

Astma oskrzelowa, inaczej nazywana dychawicą, to poważna choroba układu oddechowego. Szacuje się, że w Polsce na astmę cierpi około 3 milionów osób. Do objawów zalicza się m.in. świszczący oddech, podrażnienie dróg oddechowych, napady duszności oraz kaszel. Na występowanie tej dolegliwości wpływ ma bardzo wiele czynników, w tym czynniki środowiskowe oraz predyspozycje genetyczne.

Alergie wziewne a astma
Jedną z przyczyn astmy jest nieleczona alergia wziewna. Alergia to nadmierna reakcja organizmu na czynniki środowiskowe – takie jak pyłki roślin, roztocza czy kurz. Ogromny wpływ na występowanie alergii ma m.in. smog. W związku z tym, osoby, które mieszkają w dużych miastach wykazują większe skłonności alergiczne niż mieszkańcy wsi lub małych miasteczek. Nieleczona alergia w niemal połowie przypadków przechodzi w astmę oskrzelową. Chorobie sprzyja fakt, że osoby uczulone bardzo często ze względu na niedrożny nos, oddychają ustami. To sprawia, że zanieczyszczone powietrze, pełne alergenów ma możliwość wejścia głęboko w układ oddechowy, powodując liczne podrażnienia błony śluzowej.

Jak zdiagnozować astmę?
Jeśli podejrzewasz u siebie astmę warto skonsultować swoje wątpliwości w gabinecie lekarskim. Pulmonolog wykona niezbędne badania, a następnie zaproponuje odpowiednią formę leczenia. W Medicus Clinic we Wrocławiu masz możliwość umówienie konsultacji z jednym z naszych specjalistów z zakresu chorób układu oddechowego i chorób płuc. Nowoczesny sprzęt Medicus Clinic pozwala na wykonanie bezpiecznych i kompleksowych badań w tym m.in. spirometrii, testów skórnych czy badania krwi pod kątem występowania przeciwciał alergicznych.

Astma – leczenie
Astmę leczy się farmakologicznie z zastosowaniem różnych rodzajów leków. W zależności od zaawansowania stopnia choroby można przyjmować leki, które:
pozwalają kontrolować objawy astmy – przyjmowane są codziennie, dzięki temu możesz uniknąć niespodziewanych napadów kaszlu czy problemów z oddychaniem,
stosowane są doraźnie – tylko w razie występowania objawów. Ten rodzaj medykamentów sprawia, że przebieg choroby jest znacznie łagodniejszy.

Medicu Clinic Wrocław i leczenie chorób układu oddechowego
W klinice Medicus zajmujemy się nie tylko leczeniem alergii oraz astmy oskrzelowej. Nasi specjaliści od chorób płuc zajmują się diagnostyką oraz kuracją schorzeń takich jak:
przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP),
zapalenie oskrzeli,
zapalenie płuc,
gruźlica,
sarkoidoza,
mukowiscydoza.

Indywidualne podejście oraz przyjazna atmosfera panująca w Medicus Clinic sprawia, że diagnozowanie nawet najmłodszych pacjentów nie stanowi problemu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą badań.

Umów się na konsultacje


Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00