Operacje laryngologiczne wykonywane w Medicus Clinic. Bezpieczne zabiegi przeprowadzane przez ekspertów w swojej dziedzinie

Specjalistyczne Centrum Medyczne Medicus Clinic we Wrocławiu to jedna z najnowocześniejszych klinik laryngologicznych w Polsce. Doświadczona kadra lekarska i zaawansowany technologicznie sprzęt diagnostyczno- zabiegowy umożliwia ocenę zarówno skali, jak i źródła problemu, a co za tym idzie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Bywa, że terapia farmakologiczna nie wystarcza, wtedy niezbędna jest interwencja chirurga.

Operacje laryngologiczne w Medicus Clinic: tonsillektomia
Zabieg ten najczęściej przeprowadzany jest wśród dzieci, ponieważ ich migdałki nierzadko są zbyt duże i mogą powodować ucisk i dyskomfort. W trakcie tonsillektomii nie wycina się całych migdałków, a jedynie ścina ich nadmiar, dzięki temu pozostałe w organizmie tkanki mogą w dalszym ciągu pełnić swoje funkcje.
W Specjalistycznym Centrum Medycznym tego typu zabiegi przeprowadzamy stosując nowoczesną metodę jaką jest koblacja. Za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale o wysokiej częstotliwości lekarz odparowuje nadmiar tkanek. Cały proces zachodzi z niskiej temperaturze, w związku z czym nie dochodzi do poparzenia i obrzęków gardła. To natomiast sprawia, że dolegliwości bólowe są znacznie mniejsze niż te spowodowane przez tradycyjne usunięcie migdałka. Pacjent już następnego dnia może swobodnie opuścić klinikę.

Operacje laryngologiczne Medicus Clinic: usunięcie migdałka gardłowego
Problem przerośniętych migdałków dotyka nie tylko dzieci, ale także osoby dojrzałe. Usunięcie migdałka gardłowego u dorosłych nazywane jest adenotomią. Zabieg taka samo jak tonsillektomia polega na ścięciu nadmiaru tkanek przerośniętego migdałka. Operację najczęściej przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, tak aby zminimalizować stres i dyskomfort u Pacjentów. Pobyt w klinice po zabiegu trwa zazwyczaj trwa do kilku godzin. Po operacji zaleca się odpoczynek i zaniechanie wysiłku fizycznego na około tydzień od usunięcia migdałka. Dodatkowo ważne jest, aby w ciągu kilku dni od adenotomii Pacjent nie spożywał gorących napojów oraz pożywienia, które mogłoby działać drażniąco na gardło (np. pikantnych, mocno doprawionych potraw).

Operacje laryngologiczne Medicus Clinic: operacja krtani
Zabiegi mikrochirurgiczne krtani z zastosowaniem mikroskopu obejmują szeroki zakres schorzeń. Metodami operacyjnymi leczy się m.in.: polipy, obrzęki Reinke’go czy dolegliwości związane z porażeniem fałd głosowych. Mikrochirurgia umożliwia także wczesne rozpoznanie nowotworu krtani i pobranie tkanek do badania histopatologicznego.

Operacje laryngologiczne Medicus Clinic: operacja zatok
Czynnościowo- endoskopowa chirurgia zatok to znacznie mniej inwazyjna metoda (w stosunku do tradycyjnych operacji zatok), która pozwala na stałe pozbyć się wielu problemów m.in. niedrożności oraz bóli zatokowych. FESS wykonuje się przy użyciu endoskopu oraz mikroskopu i polega na poszerzeniu wejścia zatok. Dzięki temu zalegająca tam wydzielina może swobodnie wypływać, a sama operacja nie pozostawia żadnych widocznych blizn, ponieważ jest przeprowadzana wewnątrz nosa.

Operacje laryngologiczne Medicus Clinic: septoplastyka
Krzywa przegroda nosowa stanowi nie lada problem. Utrudnia oddychanie, często jest przyczyną chrapania w nocy. Zabieg septoplastyki ma za zadanie wyprostować krzywą przegrodę nosa Pacjenta i ułatwić mu codzienne funkcjonowanie. Tak samo jak FESS, septoplastyka nie pozostawia widocznych blizn na twarzy, gdyż jest wykonywana wewnątrz narządu. Chirurg poprzez małe nacięcie w przedsionku nosa usuwa chrząstki lub kości, które są przyczyną problemów. Ta operacja nie ma wpływu na kształt nosa i jego wygląd.

Operacje laryngologiczne Medicus Clinic: konchoplastyka
Elektrochirurgia małżowin nosowych, czyli konchoplastyka to zabieg radiochirurgiczny, który ma na celu zmniejszenie przerośniętych małżowin nosowych. Z wykorzystaniem fal radiowych, które podgrzewają tkanki do ok. 100 stopni, dochodzi do w pełni kontrolowanego poparzenia małżowin. To prowadzi do powstania tzw. jałowego stanu zapalnego, który w ciągu kilku tygodni od zabiegu ustępuje, tworząc włóknisto- bliznowate zmiany. Dzięki temu małżowiny nosowe się obkurczają, co umożliwia swobodne oddychanie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów laryngologicznych wykonywanych w Medicus Clinic – zapraszamy do kontaktu.

Umów się na konsultacje


Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00