Mikrochirurgia krtani jako metoda usunięcia zmian chorobowych

Początki nowoczesnej mikrochirurgii krtani datuje się na lata 60 XX wieku. Wtedy to wynaleziono laryngoskop, który umożliwił przeprowadzanie operacji z użyciem profesjonalnego i dokładnego sprzętu. W późniejszych latach zaczęto także wykorzystywać mikroskop chirurgiczny z laserem CO2, co otworzyło zupełnie nowy rozdział w zabiegach medycznych.

Choroby krtani, czyli jakie choroby można leczyć z wykorzystaniem mikrochirurgii?
W Medicus Clinic – Specjalistyczne Centrum Medyczne pracujemy na najnowszej generacji sprzęcie, który umożliwia przeprowadzanie bezpiecznych i skutecznych zabiegów w obrębie krtani. Dzięki temu specjalizujemy się między innymi w usuwaniu przerostowych zmian zapalnych w tym polipów lub tzw. obrzęków Reinke’go. Dodatkowo mikrochirurgia krtani umożliwia bardzo wczesną diagnostykę nowotworów gardła i okolic – za pomocą pobrania wycinków do dokładnych badań. Mikrochirurgia krtani daje też możliwość przeprowadzenia zabiegów, które mają na celu poprawę głosu. Bardzo często pacjenci po przebytych operacjach tarczycy decydują się na kolejny zabieg, który ma pomóc w leczeniu zaburzeń głosowych fałdów skórnych.

Jak wygląda laserowa mikrochirurgiczna operacja krtani?
Przed operacją Pacjent przez całą dobę nie powinien używać głosu. To tak zwana cisza fonacyjna. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. W trakcie operacji lekarz wprowadza do krtani osoby leczonej specjalną rurkę, dzięki której może skierować światło lasera w zmienione chorobowo miejsce. Laser usuwa uszkodzone komórki, jednocześnie zabezpieczając brzegi zdrowych tkanek w okolicy. Przy okazji, w trakcie zabiegu możliwe jest pobranie próbki – wycinka, który może posłużyć do dokładniejszych badań histopatologicznych. Nowoczesna metoda operacyjna jaką jest mikrochirurgia laserowa, zapewnia szybsze gojenie się ran, ponieważ w trakcie zabiegu nie dochodzi do krwawienia, jak ma to miejsce w przypadku użycia skalpela.

Mikrochirurgia krtani w Medicus Clinic
W Specjalistycznym Centrum Medycznym Medicus Clinic oferujemy szeroki wachlarz zabiegów i badań z zakresu otolaryngologii i nie tylko. Jeśli borykasz się na co dzień
z problemami gardła, krtani, uszu lub przewlekłym nieżytem nosa, zgłoś się do naszej placówki. Po konsultacji lekarskiej z jednym z naszych specjalistów dobierzemy odpowiednią metodę leczenia. Zapraszamy do umówienia wizyty.

Umów się na konsultacje


Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00