Czy wiesz jak przebiega konsultacja laryngologiczna w Medicus Clinic?

Przy leczeniu schorzeń – nie tylko natury laryngologicznej – niezwykle istotna jest prawidłowa i szybka diagnostyka. Zdarza się bowiem, że to, co wiele osób bierze za zwykłe przeziębienie okazuje się być przewlekłym i bardzo uciążliwym zapaleniem zatok. Prawidłowo postawiona diagnoza jest podstawą do dobrania odpowiedniego leczenia, a to z kolei daje szanse na pełne wyzdrowienie i pozbycie się na stałe problemu.

Przychodzi Pacjent do lekarza
W Medicus Clinic – dolnośląskim centrum laryngologii pierwsza wizyta lekarska rozpoczyna się od rzetelnego wywiadu z Pacjentem. Lekarz specjalista zbiera dokładne informacje na temat stanu zdrowia Pacjenta, przebytych chorób, alergii, historii leczenia oraz aktualnie występujących objawów. Następnie otolaryngolog przeprowadza szczegółowe badanie z wykorzystaniem endoskopu. Dzięki temu jest w stanie sprawdzić nos Pacjenta oraz ujście zatok i zlokalizować źródło problemu.

Medicus Clinic – przebieg badania laryngologicznego
W Medicus Clinic ważne jest dla nas bezpieczeństwo, a także komfort Pacjenta. Dlatego tuż przed badaniem lekarz znieczula błonę śluzową za pomocą specjalnego aerozolu, a następnie przystępuje do badania endoskopowego. Podczas endoskopii laryngolog na ekranie monitora może obejrzeć w dużym powiększeniu badane narządy, co pozwala na dokładną ocenę problemu. Po zakończonym badaniu obraz z monitora jest drukowany, dzięki temu lekarz w każdej chwili może porównać wyniki z poprzednimi badaniami. Po endoskopii pacjent otrzymuje zalecenia, dobierane są odpowiednia leki, a w niektórych przypadkach kieruje się go na dodatkowe badania lub leczenie pod okiem chirurga.

Centrum laryngologiczne Medicus Clinic – wyposażenie gabinetów
W Medicus Clinic pracujemy na najnowocześniejszym i najbezpieczniejszym sprzęcie. Nasze gabinety wyposażone są w specjalne unity laryngologiczne, które umożliwiają przeprowadzenie bardzo dokładnych badań m.in.: gardła, krtani, nosa, czy też ujścia zatok. Dodatkowo unity połączone są z komputerem oraz drukarką co umożliwia zapis elektroniczny przeprowadzonych procedur oraz wydruk zdjęć. Przy okazji unit pozwala również, na przeprowadzenie niewielkich zabiegów laryngologicznych podczas badania takich jak:
płukanie ucha,
odsysanie wydzieliny z ucha, nosa, gardła lub krtani,
badanie błony bębenkowej pod mikroskopem,
usunięcie ciał obcych z nosa,
elektrochirurgię małżowin nosowych,
zaopatrywanie krwawień z nosa,
ewakuację krwiaków i ropni nosa,
punkcję zatok szczękowych.

Jeśli masz problemy z zatokami, chrapaniem lub z zatykającymi się uszami, zapraszamy na konsultację laryngologiczną do Medicus Clinic. Nasi specjaliści przeprowadzą niezbędne badania, zdiagnozują źródło problemu oraz wdrożą odpowiednie leczenie.

Umów się na konsultacje


Medicus Clinic
Plac Strzelecki 24
50-224 Wrocław
tel. +48 (71) 323 63 00
info@medicusclinic.pl
www.medicusclinic.pl

Klinika czynna:

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00-14:00